SPORTOWA MARKA MIASTA dla UKS NENUFAR 5

Home Mecze

Mecze towarzyskie

Już we wtorek wyjazd na Krajowy Finał Energa Basket Cup

W najbliższy wtorek 14 czerwca o godz. 11.30 ekipa naszej szkoły jedzie na Krajowy Finał do Gdańska.
Nasza drużyna jest bardzo zróżnicowana wiekowo. Tylko trzech urodzonych w  2003. Dwóch z r. 04 a pozostali to maluchy z r. 05/06. Chłopcy starsi niestety (z własnej winy) nie są najlepiej przygotowani do zawodów z wyjatkiem Huberta Łałaka (a jeden z nich nawet zrezygnował z Krajowego Finału do którego przygotowywał się trzy lata...!!!).
W ostatni czwartek zagraliśmy sparing z UKS 47 Basket Białystok. Mecz minimalnie przegraliśmy 65:60. Niezwykle skutecznie grał lider naszego zespołu Hubert Łałak (32 pkt.) Dobrze wypadł Jakub Pamrowski (11pkt)
Kuba niedawno miał spore problemy ze zdrowiem, ale jest bardzo ambitny i jego postawa w tym meczu zasługuje na słowa uznania. Z niezwykłą wolą walki grał młody (05) Brajan Mroczkowski. Rywale wiedząc o jego umiejętnościach starali się wyłączyć go z gry. Momentami im to się udawało, ale Brajan ani przez moment nie odpuszczał (5 pkt.). Pozostali, szczególnie najmłodsi grali na miarę swoich możliwości, ale nie był to najlepszy ich dzień, a szczególnie Oskara (8 pkt.). Mecz był do wygrania, ale brak konsekwencji w obronie ułatwił zadanie gospodarzom.
Mając tylko trzech starszych graczy w składzie trudno liczyć na wyjście z grupy w Gdańsku,  chyba że rywale będą jeszcze słabsi. Ale na to trudno liczyć.
WIADOMOŚĆ:
5 reprezentantów naszego klubu dostało powołanie na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików U-14.
Pierwsze zgrupowanie odbędzie się w Szcztnie w dn. 11-12.06.2016r.
1. Hubert Łałak (03), Oskar Chrzanowski (04), Brajan Mroczkowski (05), Filip Półbratek (05), Kacper Kujawa (04).

Udany sparing r. 03 w Łomży. Prosimy o 1%

UKS Dziewiątka Łomża - UKS Nenufar   33 : 73

Bardzo dobrze spisalisi się chłopcy podczas sparingu z UKS Dziewiatka w Łomży. Mecz był o tyle ważny, że już 16 marca gramy region w Nidzicy, z którą niedawno podczas turnieju łomżyniacy wygrali.
Pierwsza kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem naszej druzyny 30:6. Znakomicie grający Hubert Łałak
ogrywał rywali w znakomitym stylu. Tym razem dobrze zagrał Oliwer Borkowski (12 pkt.), który skutecznie wykorzystywał dokładne podania Huberta.
Drugą kwartę poprowadził bardzo dobrze młody Brajan Mroczkowski (16 pkt.), ale pozostali koledzy nie najlepiej radzili sobie w obronie, wprawdzie wygrali kwartę ale tylko 23:17.
Końcówka meczu zdecydowanie należała do naszych chłopców.

UPRZEJMIE PROSIMY O 1% DLA NENUFARA

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO KRS 0000374973 z dn. 31.XII.2010

Zwycięstwo r. 02 w Białymstoku !!! 51:45

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny

Nenufar od czterech miesięcy bez możliwości trenowania (hala nadal jest bardzo "chora") !!!
Bez trzech "ZAWODNIKÓW" z pierwszej piątki  (nie mylić z graczami) ograliśmy w towarzyskim meczu UKS Basket 47 Białystok na ich hali. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie, realizowali na 70% plan trenera. Skutecznie bronili na całym boisku.
Trener wyróżnił Jakuba Pamrowskiego (V kl.), Brajana Mroczkowskiego (III kl.) i bardzo dobrze broniącego Kacpra Kujawę (IV kl.)
W środę region w SP nr 3 o wejście do finału od godz. 10.00.