Home Wydarzenia

Wydarzenia

Jeszcze nie tym razem. Nenufar Kode bez zwycięstwa w Rybniku

Pierwsza runda przegrana: Nenufar Kode - MKKS Rybnik 59:95
I- 30:8, II - 18-27, III - 26:10, IV - 22:14. Nenufar zaskoczony w I kwarcie i "odrodzony" w zwycięskiej drugie. Ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowanowany Rybniczan.
Nenufar Kode dbiutuje na tak wysokim szczeblu krajowych rozgrywek, a przy "okrojonym" składzie ma trochę pod

17.04.2016 (niedziela) (za WAMA-SPORT)

....Ochota Warszawa – MKKS Rybnik 42:51 (10:17, 17:8, 8:11, 7:15)

Nenufar Ełk– Bombardier Szczecin 89:97 (19:26, 18:17, 25:23, 27:31)

Nenufar Ełk: Marcin Jaworowski-0, Mateusz Myszkowski-2, Karol Romatowski-5, Jakub Stanisławajtys-16, Piotr Has-27, Adam Wardziński-9, Bartłomiej Jankowski-7, Arkadiusz Gąsiorek- 23

Ełczanie stoczyli wyrównany bój z zespołem, który miał ogromną motywację by wygrać, bo nadal miał i ma duże szanse na awans do finału. Do Arkadiusza Gąsiorka i Piotra Hasa dołączył tym razem w ofensywie Jakub Stanisławajtis. Tego zdecydowanie brakowało w poprzednich potyczkach. Nanufar nie wygrał w tym turnieju spotkania. Trzeba imprezę potraktować jako kolejne doświadczenie, a wniosków jest dużo, jeśli chce się zaistnieć na arenie ogólnopolskiej.....

Tabela

1 MKKS Rybnik 6 3 223 - 169

2 Bombardier Szczecin 5 3 225 - 223

3 MKS Ochota Warszawa 4 3 192 - 169

4 UKS Nenufar Kode Ełk 3 3 206 – 285
I jeszcze słowo do młdzieży, która w najważniejszym momencie dla drużyny "odpuściła". Tyle lat żyję, ale z taką bezmyślnością młodych ludzi nie spotkałem się... !

Sławomir BENEK

Galopy Nenufara Kode przed barażmi o II ligę.

Kpt. Arek Gąsiorek poprowadzi drużynę w Rybniku.

W miniony weekend nasi koszykarze udali się na 2 edycję turnieju koszykówki w Pasłęku . Turniej był małą formą sprawdzianu przed zbliżającymi się  barażami o 2 ligę męską, w których nasi koszykarze wezmą udział w najbliższy piątek w mieście Rybniku.
W turnieju w Pasłęku Turbinki znalazły się w grupie wraz z zespołem z Pisza i z Olsztyna.  Oba sobotnie mecze przebiegały pod dyktando naszego zespołu, który świetnie wykorzystywał swoje mocne strony, czyli zbiórkę w obronie i szybką, skuteczną grę pod atakującym koszem. W tym elemencie bezcenni okazali się : nasz kapitan Arek oraz Piotr Has, który w tym turnieju był nie do zatrzymania (MVP turnieju). Pozostali gracze również dobrze realizowali swoje zadani a i po pierwszym dniu turnieju
zajmowaliśmy pierwsze miejsce w grupie. Drugi dzień rozgrywek to półfinały i finał zawodów. Nasz zespół w półfinale spotkał się z drugą drużyną  UWM z Olsztyna . W tym meczu popis gry dał Piotr Has, który poprowadził nasz zespół do zwycięstwa. Piotrek był wyróżniającym się graczem, często oklaskiwanym przez miejscowych kibiców.
W wielkim finale nasz zespół spotkał się z faworytem turnieju- z drużyną Pasłęka. Po bardzo emocjonującym i dramatycznym meczu Nenufar uległ 70:79. Turniej można jednak uznać za bardzo udany. Grając w siedmioosobowym składzie i  na dużym zmęczeniu nasz zespół udowodnił, że ma jeszcze duże rezerwy, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się barażami.
alt
Powodzenia

III Liga. Na koniec zwycięstwo. Dziękujemy.

Nasi koszykarze rozegrali w sobotę ostatni mecz w ramach 3 Ligi Męskiej, pokonując na własnym boisku UKS Trojkę Żyradów 92:85.
Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny bardzo dobrze. Szybko objęliśmy wysokie prowadzenie . Za sprawą szybkich kontr prowadziliśmy po kilku minutach 11:3. Dobrze grał Piotrek Has  i nasz kapitan Arkadiusz Gąsiorek. Nasi rywale mieli duży problem z naszą obroną, grając bardzo nieskutecznie. Kwartę wygraliśmy 24:10.
Kolejna kwarta miała już inny przebieg.  Żyrardowianie  przełamali swoją niemoc strzelecką i tę kwartę grali dużo skuteczniej.  W naszej grze pojawiło się sporo błędów, które wykorzystywali przeciwnicy i przegraliśmy tę kwartę 23:33.
Trzecią część meczu znowu graliśmy dobrze. Arek w tej części  spotkaniu był nie do zatrzymania dla rywali (37 pkt.)  i głownie za jego sprawą wygraliśmy wysoko trzecią kwartę 28:14.
W czwartej kwarcie nasz zespół tracił siły i popełniał dużo prostych błędów. Przeciwnicy próbowali jeszcze gonić, ale zaliczka z poprzednich  kwart pozwoliła na wygranie tego pojedynku.

Kwarty : I - 24:10, II- 23:33, III- 28:14, IV- 17:28
Punkty:  Gąsiorek  37, Has 22, Stanisławajtys  13, Jankowski 6, Wardziński 5, Myszkowski 5, Romatowski  4,

Nenufar skończył swoje zmagania na miejscu  4 ( rok temu na 7).                                                                   Duże słowa uznania należą się naszemu zespołowi.  Mimo licznych kontuzji  i problemów personalnych  nasza drużyna zajęła   4 miejsce na 21 zespołów. Miejsce   to dało nam możliwość grania w barażach o drugą ligę.   Niestety, z racji tego, że nie  gramy w swoim województwie, nie możemy do tych baraży przystąpić.  Sezon jednak można uznać za bardzo udany.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i prezesom, którzy przyczynili się do tak dobrego wyniku. Dziękujemy  kibicom , sponsorom i włodarzom miasta, którzy wsparli nasze zmagania.

III liga Tym razem Hutnik Warszawa "poległ" na swoich śmieciach

Udał się rewanż naszym koszykarzom. W Warszawie pokonali Hutnika 69:62

Bardzo dobra obrona i realizacja założeń trenera Radosława Koniecko przyniosło końcowy sukces.
I - 17:17, II - 16:13. III - 14:12, IV - 22:20.
Skromna ekipa wracała z Warszawy w znakomitych humorach.
Tym razem "gwiazdą" naszej drużyny był Kuba Stanisławajtys, który zdobył aż 31 pkt. Rywale nie mogli powstrzymać efektownie grającego Kubę.
Arek Gąsiorek zdobył 19 pkt., Karol Romatowski 11, Kamil Pawłowski 8.

6 KS Pułaski Warka 9 8 1 - 7 1 - 3 0 - 4 584 - 715 -131 0.8168

III liga Wygrana z udziałem "5 wspaniałych + trener"

"Kosmiczny" mecz rozegrali nasi koszykarze w sobotni wieczór z zespołem Warki.                              Przy komplecie publiczności (prawie 300 osób) pokonujemy  gospodarzy 90:86.
Nasz zespół przystąpił do tego spotkania w okrojonym składzie (5 graczy + junior) . Przeciwnicy po swojej stronie mieli  komplet graczy i ponad 300 głośno dopingujących kibiców.  Mimo tego nasz zespół  rozegrał fantastyczne, wręcz kosmiczne spotkanie. Mecz rozpoczęliśmy, trafiając w 4 minuty 4 trójki. Do tego dołożyliśmy kilka szybkich ataków i przeciwnicy zmuszeni byli wziąć czas, który -jak się okazało - niewiele dał bo nasi gracze byli niesamowicie skuteczni. Hala przeciwników ucichła za sprawą  świetnie grających  Romatowskiego, Hasa  i Stanisławajtysa (razem 60 pkt.). Kwartę skończyliśmy wynikiem 28:12.
Druga kwarta to również świetna gra naszego zespołu w ofensywie. W tej kwarcie bardzo dobrze grał Adam Wardziński (12 pkt.). Do tego dołożyliśmy świetną grę w  obronie, pozwalając w pierwszej połowie meczu rzucić naszym rywalom zaledwie 25 pkt. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 47:25.
W trzeciej części gry świetnie grał Kamil Pawłowski , 2x3 pkt. ( w sumie 18pkt.). Jako że byliśmy  zmuszeni grać w pięcioosobowym składzie ,opadliśmy lekko z sił i przegraliśmy trzecią kwartę 14:23.
Warka nie traciła nadziei  na końcowy sukces, w  czwartej kwarcie zbliżając się już na 5 oczek.                         ( 8x3 pkt. ).  Hala odżyła i 300 krzyczących gardeł  próbowało  zdeprymować naszych graczy.  Nenufar  grał jednak  mądrze taktycznie i walczył o każdą piłkę. W decydujących momentach  rzuciliśmy  jeszcze ważne rzuty wolne i wyszliśmy  z tego pojedynku zwycięsko (bez lidera - Arka).
pkt.: Romatowski Karol - 23, Stanisławajtys Kuba - 22, Pawłowski Kamil - 18, Has Piotr - 15, Wardziński Adam - 12. Kwarty: I - 28:12, II - 19:13, III - 14:23, IV - 29:38.
"Dzień Konia" Karola - 23 pkt
alt

III liga Piotrek Has w roli głównej. Nasza "młodzież" ...już się poddała ?

III liga Nenufar-Ochota - foto serwis

Nenufar KODE Ełk uległ na własnym parkiecie MKS Ochota Warszawa 66:88.

1 Hutnik Warszawa 9 5 4 - 1 2 - 0 2 - 1 366 - 341 +25 1.0733
2 PKK Żubry Białystok 8 4 4 - 0 3 - 0 1 - 0 374 - 300 +74 1.2467
3 MKS Ochota Warszawa 8 5 3 - 2 1 - 1 2 - 1 407 - 337 +70 1.2077
4 UKS Nenufar Kode Ełk 6 5 1 - 4 1 - 3 0 - 1 334 - 401 -67 0.8329
5 KS Pułaski Warka 6 5 1 - 4 1 - 1 0 - 3 366 - 442 -76 0.8281
6 UKS Trójka Żyrardów 5 4 1 - 3 1 - 0 0 - 3 300 - 326 -26 0.920

Nasza drużyna rozpoczęła to spotkanie w bardzo  złym stylu, po kilku minutach przegrywaliśmy 6:20. W tej kwarcie ciężar  zdobywania punktów wziął na swoje barki  jedynie Piotr Has. Pozostali nasi zawodnicy grali bardzo nieskutecznie i ospale. Ostatecznie pierwszą kwartę zakończyliśmy wynikiem 9:24. W kolejnych  graliśmy wyrównane spotkanie, niestety bez naszych filarów Arka i Kamila, którzy zmagają się  z kontuzjami.  Bardzo dobre spotkanie rozegrali  Piotr Has (16 pkt.) i kontuzjowany Arek  Gąsiorek (12 pkt.), jednak  i to nie wystarczyło, by ograć solidny zespół z Warszawy.
alt

Więcej…

III liga Hutnik Warszawa ostudził nadzieje Nenufara

NENUFAR KODE - HUTNIK WARSZAWA 54:77
Nenufar przystapił do meczu z nadziejami na dobrą grę i zwyciestwo. Na rozgrzewkę stawiło się 8 naszych graczy, głównie tych bardziej doświadczonych. Kilku młodszych zawodników naszego zespołu zamiast na ławce zawodników zasiadło na ... trybunie ! Młodość ma swoje prawa, ale jest  coś takiego jak odpowiedzielność, zdrowy rozsądek i kilka lat wspólnych treningów (i wydane pieniądze wielu życzliwych ludzi).
Mecz z Hutnikiem od poczatku rozgrywany był pod dyktando bardzo silnej fizycznie drużyny z Warszawy. Nasi doświadczeni gracze momentami mocno zgrażali gościom, ale Warszawiacy rzucali "trójki" jedna za drugą. Lider naszego zespołu Arek Gąsiorek grał z uciążliwą kontuzją a w IV kwarcie nie wszedł ani na moment, mmo to zdobył 16 pkt. Cały mecz na dobrym poziomie grał Kamil Pawłowski (9). Ambicji i woli walki nie zabrakło Piotrkowi Has (6), Karolowi Romatowskiemu, Adamowi Wardzińskiemu (6). Efektownie jak zwykle grał Kuba Stanisławajtys, ale tym razem bez zdobyczy punktowych.
 I  9:11, II 6:18, III 23:26, IV 16:22
 W sobotę kolejny mecz na naszym boisku (w meczu z Hutnikiem nastąpiła zamiana gospodarza).

6 UKS Trójka Żyrardów 4 3 1 - 2 1 - 0 0 - 2 234 - 257 -23 0.9105

III Liga Warka pokonana. Nenufar po raz trzeci otrzymuje "Sportową Markę Ełku"

W pierwszym meczu grupowym 3 LM drużyn walczących o miejsca 1-6 Nenufar Kode Ełk pokonał na własnym  boisku KS Pułaski Warkę 71:56
Mecz nie należał do łatwych spotkań, długa przerwa spowodowana reorganizacją rozgrywek sprawiła że  graliśmy  mało skutecznie i w całym spotkaniu nasz zespół nie zachwycił.  Bardzo dobrze podczas gry prezentował się Kamil Pawłowski (10 pkt.)który skutecznie pod własnym koszem zatrzymywał ataki rywali. Wspierał go równie mocno nasz lider zespołu Arkadiusz Gąsiorek (24 pkt.) który w trudnych momentach swoimi celnymi akcjami trzymał bezpieczny wynik spotkania. Mimo bardzo nierównej i zmiennej postawy naszego zespołu  udało się pokonać przyjezdnych i  zdobyć cenne punkty.
Punkty: Gąsiorek 24, Pawłowski 10, Romatowski 10, Has 11, Walak 9 , Kartaszow 3, Stanisławajtys 2, Jankowski 2

SłabyŚwietny

Nenufar Kode zakończył już rozgrywki w swojej grupie, efektownym zwycięstwem nad UKS "9" Łomża 100:62.
Dobre widowisko. Wprawdzie goście przyjechali w mocno osłabionym składzie, ale grali szczególnie w drugiej części meczu bez kompleksów. Nasza drużyna rozpoczęła mecz z ogromną wolą walki i na efekty nie trzeba było długo czekać, w pierwszej kwarcie wręcz deklasujemy rywali. Wynik 32:7. Skutecznie pod tablicami grają nasi doświadczeni gracze Arek Gąsiorek i Kamil Pawłowski. Arek rzuca w  tej kwarcie 11 pkt. Jedną "trójkę" rzuca Paweł Walak. W drugiej spotkanie było już bardziej wyrównane, wygrywamy 22:18, ale po 5 min prowadziliśmy już 45:10! W trzeciej dominujemy zdecydowanie i wygrywamy 30:19. Dobrze grają młodzi zwodnicy z Kubą Stanisławajtysem na czele. Z dobrej strony po kontuzji pokazał się Piotr Has (1x3).
Akcją meczu zakończoną efektownym "wsadem" popisał się Arek Gąsiorek. Wygrywamy IV kwartę 26:18 i cały mecz 100: 62. Punkty zdobyli: Paweł Walak 22, Romatowski Karol 3, Stanisławajtys Jakub 17, łowczyk Maciej 7, Kartaszow Krystian 7, Has Piotr 9, Pawłwski Kamil 9, Gąsiorek Arkadiusz 20, Jankowski Bartłomiej 6.

altalt

Więcej…

III liga W Bielsku Podlaskim z "nieba do piekła"...

W niedzielę nasi koszykarze rozegrali pierwsze spotkanie rewanżowe w ramach rozgrywek 3 L.M.
Naszym przeciwnikiem była drużyna z Bielska. W pierwszym meczu "Turbinki" uległy drużynie z Bielska, oddając mecz zupełnie bez walki. Wyjazdowy mecz  zapowiadał się bardzo ciekawie. I tak też było.
alt
Nasi koszykarze rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 6:0 i prezentowali się bardzo dobrze. W I kwarcie,

Więcej…

III liga Nenufar skuteczny w Łomży 112:59 Paweł Walak 6x3 !!!

Znakomite zbiórki Arka i Kamila nakręcały szybki atak dla dynamicznego Kuby Stanisławajtysa. No i znakomita dyspozycja rzutowa Pawła Walaka w ataku pozycyjnym.

1 PKK Żubry Białystok 10 5 5 - 0 2 - 0 3 - 0 454 - 314 +140 1.4459
2 UKS Nenufar Kode Ełk 8 5 3 - 2 1 - 2 2 - 0 406 - 344 +62 1.1802
3 Pultovia 8 5 3 - 2 3 - 0 0 - 2 402 - 421 -19 0.9549
4 BKS Tur Bielsk Podlaski 6 4 2 - 2 1 - 1 1 - 1 328 - 327 +1 1.0031
5 UKS Dziewiątka Łomża 6 5 1 - 4 1 - 1 0 - 3 370 - 462 -92 0.8009
6 NOSiR 4 4 0 - 4 0 - 2 0 - 2 249 - 341

alt alt alt                             Arek wraz z Kamilem filary w obronie. Nie do przejścia dla rywali

59 : 112 (dla Nenufara)

(20:20, 16:34, 17:28, 6:30)

5 kolejka | 14.11.2015 16:30
Zieliński Dominik - 4, Walak Paweł - 34 (6x3), Stanisławajtys Jakub - 33, Łowczyk Maciej - 7, Kartaszow Krystian - 2 (kontuzja), Jankowski Bartosz - 3, Pawłowski Kamil - 3, Gąsiorek Arek - 33.